Co to jest promieniowanie jonizujące

Opublikowano: 21.12.2017

Obrazy wykonane tą techniką pozwalają wykryć nawet niewielkie zmiany chorobowe. Zaczęło się od Polki Szkodliwość poszczególnych promieniowań Szkodliwość promieniowania rentgenowskiego 1 Może spowodować mutacje DNA 2 Jest przyczyną nowotworów 3 Jest szkodliwe dla kobiet w ciąży 4 System krwionośny może zostać uszkodzony pod wpływem właściwości promieniowania rentgenowskiego.

Send link to edit together this prezi using Prezi Meeting learn more: Cancel Reply 0 characters used from the allowed. Powstaje w lampach rentgenowskich przez bombardowanie tarczy metalowej zwanej antykatodą strumieniem prędkich elektronów.

Reset share links Resets both viewing and editing links coeditors shown below are not affected. Promieniowanie jonizujące pośrednio to promieniowanie składające się z obiektów nieposiadających ładunku elektrycznego.

Cancel Reply 0 characters used from the allowed. Rak Mona otrzyma czsteczki alfa z naturalnych czynnikw wystpujcych wok nas, ktrego okres prozpadu wynosi 1,3x lat. Delete comment or cancel. Rak Mona otrzyma czsteczki alfa z naturalnych czynnikw wystpujcych wok nas, np. W przypadku prbek starszych wykorzystuje si promieniotwr-czy potas 40K, np.

Dawniej do tego celu stosowany był współczynnik jakości promieniowania Q ang. Beta jest czasem stosowana w radioterapii w leczeniu powierzchniowych nowotworów. Rak Można otrzymać cząsteczki alfa z naturalnych czynników występujących wokół nas, np.

Slide 18 Typowym skutkiem poważnych uszkodzeń somatycznych jest ostra choroba popromienna. Zakres promieniowania rentgenowskiego znajduje się pomiędzy ultrafioletem i promieniowaniem gamma. Koncepcję hormezy potwierdzają badania epidemiologiczne prowadzone na terenach, gdzie poziom naturalnego promieniowania wielokrotnie przekracza średni poziom promieniowania tła.

Twoje imię i nazwisko, do wyświetlenia opcjonalnie:.

Do czego i gdzie wykorzystywane s promienie jonizujce. Constrain to simple back and forward steps. Do you really want to delete this prezi. Do you really want to delete this prezi. Do czego i gdzie wykorzystywane s promienie jonizujce? Wydawnictwo Naukowo-Techniczne, s.

Downloading prezi...

Twoje imię i nazwisko, do wyświetlenia opcjonalnie:. Zostało to spotęgowane awarią elektrowni w Czarnobylu, obawą przed użyciem broni atomowej, problemami ze składowa-niem odpadów radioaktywnych itp.

Constrain to simple back and forward steps.

Ocena wpywu polityki na zdrowie. Cancel Reply 0 characters used from the allowed. Tomografia komputerowa jest szeroko wykorzystywana w medycynie i technice. Tomografia komputerowa jest szeroko wykorzystywana w medycynie i technice! Wywoana jest wieloma rnymi zjawiskami, zalenie od rodzaju promieniowania? Wywoana jest wieloma rnymi zjawiskami, zalenie od rodzaju promieniowania. Please log in to add your comment!

Who can edit:

Send the link below via email or IM. Twoja odpowiedź Twoje imię i nazwisko, do wyświetlenia opcjonalnie: Promieniotwórczość - Arkadiusz Mroczyk.

Naprawa pasów bezpieczeństwa warszawa si od Polki Szkodliwo poszczeglnych promieniowa Szkodliwo promieniowania rentgenowskiego 1 Moe spowodowa mutacje DNA 2 Jest przyczyn nowotworw 3 Jest szkodliwe dla kobiet w ciy 4 System krwionony moe zosta uszkodzony pod wpywem waciwoci promieniowania rentgenowskiego. Jeeli element jest jednorodny, ktre s wraliwe na promieniowanie gamma i przechwytuj obiekt promieniowania, co to jest promieniowanie jonizujące, ktre s wraliwe na promieniowanie gamma i przechwytuj obiekt promieniowania, chocia jego wasnoci jonizujce s najmniejsze.

Zaczo si od Polki Szkodliwo poszczeglnych promieniowa Szkodliwo promieniowania rentgenowskiego 1 Moe spowodowa mutacje DNA 2 Jest przyczyn nowotworw 3 Jest szkodliwe dla kobiet w ciy 4 System krwionony moe zosta uszkodzony pod wpywem waciwoci promieniowania rentgenowskiego.

Zaczo si od Polki Szkodliwo poszczeglnych promieniowa Szkodliwo promieniowania rentgenowskiego kuratorium oświaty w sieradzu Moe spowodowa mutacje DNA 2 Jest przyczyn nowotworw 3 Jest szkodliwe dla kobiet w ciy 4 System krwionony moe zosta uszkodzony pod wpywem waciwoci promieniowania rentgenowskiego.

Zaczo si od Polki Szkodliwo poszczeglnych promieniowa Szkodliwo promieniowania rentgenowskiego 1 Moe spowodowa mutacje DNA 2 Jest przyczyn nowotworw 3 Jest szkodliwe dla kobiet w ciy 4 System krwionony moe zosta uszkodzony pod wpywem waciwoci promieniowania rentgenowskiego. Lekarze uywaj specjalnych aparatw kamer gammaktre s wraliwe na promieniowanie gamma i przechwytuj obiekt promieniowania.

Co to jest promieniowanie jonizujące do tego celu stosowany by wspczynnik jakoci promieniowania Q ang.

Obserwatorzy

Blog 31 August Prezi at Dreamforce Cząsteczki alfa atakują nerki. Rak płuc może być również spowodowany przez alfapromieniotwórczy izotop polon, który jest obecny w dymie tytoniowym. Cząstka alfa składa się z dwóch protonów i dwóch neutronów.

Ocena wpywu polityki na zdrowie. Do organizmu wprowadza si izotop promieniotwrczy, gromadzcy si w okrelonych narzdach. Czstka alfa skada si z dwch protonw i dwch neutronw!

PRZYDATNE? ZROB RAPORTY!

Ocena:1

Najnowsze wiadomosci